Sztafeta wioślarska wystartowała 23 listopada 2015 r. o godzinie 1130 na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej. 75 zespołów pokonało w 24 godziny 2 294 km z Warszawy do Madrytu. Wydarzeniu przyświecało hasło „Wszyscy do wioseł”. Młodzież z naszego ośrodka postanowiła przyłączyć się do tak ambitnego zadania.

Jedenastu wychowanków udało się na stadion Legii, by wesprzeć charytatywną inicjatywę. Opiekunowie Bartłomiej Koryciński i Sławomir Ciechanowski podzielili uczestników na zespoły, które zasiadły na ergometrach i wiosłowały przez pół godziny. Dzięki udziałowi w akcji chłopcy przyczynili się do realizacji celów, jakie postawili inicjatorzy sztafety: pomoc niepełnosprawnym, zebranie środków na zakup ergometrów wioślarskich, zachęcenie niepełnosprawnych do aktywności, integracja osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych.

Sztafeta wioślarska połączyła dwa odległe miasta − Warszawę i Madryt. Dystans do przepłynięcia był trudny i ambitny. Cieszymy się więc, że i my mamy swój mały udział w tak wielkim wydarzeniu.

 
Przydatne linki