Piłkarzyki to jedna z najpopularniejszych gier stołowych. To świetna aktywność, która daje szansę na zespołową rozrywkę i rywalizację. Wychowankowie naszego ośrodka lubią tę formę sportu, dlatego 16 listopada odbył się Ośrodkowy Turniej Piłkarzyków Stołowych. Wzięło w nim udział 9 dwuosobowych zespołów. Poszczególne pojedynki rozgrywane były systemem pucharowym, przegrana drużyna odpadała z turnieju.

Każdy pojedynek trwał 10 minut. Żaden nie zakończył się wynikiem remisowym. Rozgrywkom towarzyszyły duże emocje i atmosfera prawdziwej rywalizacji. Podobnie jak w meczu piłki nożnej, celem gry było strzelenie jak największej liczby bramek przeciwnikowi przy jak najmniejszej stracie po swojej stronie. Gracze musieli wykazać się precyzją, szybkością, refleksem i pomysłowością. Ich gra była niezwykle ekscytująca i bardzo dynamiczna.

Miejsca na podium:

I miejsce: Konrad, Jakub

II miejsce: Patryk, Damian

III miejsce: Bartłomiej, Łukasz

Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali drobne upominki, a najlepsi dodatkowo zostali nagrodzeni ocenami w ośrodkowym systemie punktacji.

Z uwagi na spore zainteresowanie turniejem zaplanowano kolejną edycję na styczeń 2018 r. Przygotowany zostanie wtedy stół do gry z elektronicznym licznikiem. Warto to zrobić, gdyż futbol stołowy to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu z kolegami, to wspaniała zabawa i relaks po godzinach nauki.

Organizator: Bartłomiej Koryciński

Pomoc w realizacji: Łukasz Mordon

Zdjęcia: Marcin Sobociński

 
Przydatne linki