Do wakacji zostało:

5 października grupa wolontariuszy z naszego ośrodka brała udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu XIV Tataspartakiady – pikniku sportowo – integracyjnego dla podopiecznych Stowarzyszenia Dobra Wola. Co roku na imprezę przybywa kilkaset osób. Tegoroczna edycja została objęta honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Nasi wolontariusze „Dobrej Woli” kolejny rok z rzędu znakomicie wywiązali się z powierzonej im roli.

 
 

Rok 2018/2019 uroczyście żegnaliśmy 19 czerwca w sali gimnastycznej w dużym gronie rodziców i opiekunów prawnych. Nagrody, dyplomy, puchary, medale, list pochwalny, cenzurki oraz prezentacje multimedialne dokumentujące nasze działania to świadectwo codziennej rzetelnej pracy i źródło naszej wspólnej satysfakcji. Ze wzruszeniem pożegnaliśmy ostatni rocznik gimnazjum i sporą grupę chłopców kończących naukę w szkole podstawowej. Jeszcze raz życzymy Wam dalszych sukcesów. Przed nami wszystkimi zasłużone i słoneczne wakacje. Do zobaczenia we wrześniu!

 

W poniedziałek, 17 czerwca 2019, grupa druga wyruszyła na jednodniowy rajd po Puszczy Kampinoskiej. Trasa wiodła od Dziekanowa Leśnego przez cmentarz w Palmirach i do Truskawia. Droga malowniczo wiła się przez las, komary cięły niemiłosiernie, ale my dzielnie parliśmy do przodu.

Na cmentarzu w Palmirach odnaleźliśmy groby olimpijczyka Janusza Kusocińskiego i Marszałka Sejmu okresu międzywojennego Macieja Rataja. Zginęli rozstrzelani przez hitlerowców za to, że byli Polakami.

Sama trasa nie sprawiła nam niespodzianek – było przestrzennie, słonecznie i zielono. Nie zgubiliśmy się i chętnie wspominamy teraz naszą wyprawę.

 

15 czerwca grupa wychowanków udała się do Muzeum Sportu i Turystyki 
w Warszawie. Organizatorami wycieczki byli wychowawcy: Marcin Sobociński, Łukasz Mordon i Bartłomiej Koryciński.

Z wielką przyjemnością i zainteresowaniem obejrzeliśmy różne eksponaty muzealne, które przybliżyły nam sylwetki wybitnych polskich sportowców. Do największych atrakcji prezentowanych w MSiT można zaliczyć: wystawę „Pierwszy mecz, pierwszy gol”, buty Marcina Gortata, koszulki znanych sportowców, medale z igrzysk olimpijskich, repliki zniczy olimpijskich, strój skoków narciarskich Adama Małysza. Bardzo zaciekawił nas kącik obrazujący historię roweru, makieta ringu bokserskiego i kącik lekkoatletyczny z bieżnią. Sporą atrakcją były nagrania audio. Wystarczyło wcisnąć magiczny guzik, aby 
posłuchać,
jak legendarny Jan Ciszewski i inni komentują mecze piłkarskie. Pobyt w MSiT pozwolił nam poznać historię wielu dyscyplin sportowych i przybliżył postacie wspaniałych polskich sportowców. Przyszły też refleksje, że sport to nie tylko korzyści zdrowotne i emocjonalne, ale też piękno i życiowa pasja.

{}{}

 

12 czerwca trzech wychowanków, tj. Jakub, Szymon i Dawid, przystąpiło do sakramentu bierzmowania, którego udzielił im bp Rafał Markowski. Ceremonia odbyła się w kościele pw. św. Kazimierza, a rodziny chłopców uświetniły ją swoją obecnością. Po uroczystości cała społeczność ośrodka oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystej kolacji. To był przyjemny dzień …

 
Więcej artykułów…