Do wakacji zostało:

Mroki listopadowej pogody rozjaśniały tęczowe barwy chusty animacyjnej w czasie tegorocznych obchodów ETŚD w naszej szkole w dniach 13-17 listopada 2017 r. Nie było mowy o spadku nastroju czy formy, bo do zwycięstwa grupowego chętne były trzy klasy, a do indywidualnego 22 chłopaków.

Poza zabawami integracyjnymi była tarcza strzelecka z zadaniami kształcącymi inteligencje wielorakie, figury ortograficzne z wyrazami pokrewnymi, domino ortograficzne, drużynowe pisanie z pamięci. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć wyścigów ortograficznych. Tylko jak wymienić ó w „córce” i rz w „rzucie”? Okazało się jednak, że to tylko pęd do zwycięstwa, a nie brak umiejętności ortograficznych naszych chłopców. Część imprezy pod hasłem „Wierszem łatwiej” dostarczyła najwięcej emocji i zapadła w pamięć na długo. Na początku odbyła się indywidualna interpretacja wybranych wierszy: „Abecadło”, „Szóstka-oszustka”, „Leń”, „Rozrzutny wróbel”, „Kłótnia rzek” i wiele innych mniej lub bardziej znanych. Każdy starał się wypaść jak najlepiej, ale największy entuzjazm wzbudziło czytanie wierszy przez chłopców z klasy II, którzy interpretowali jak na zawodowców przystało. Warto wspomnieć o Krzysiu, który jako jedyny przedstawił swoją wersję „Na straganie”, recytując wiersz z pamięci. Po emocjonującym wstępie odbyło się grupowe przedstawianie wierszy Juliana Tuwima. Klasa I ciągnęła „Lokomotywę” i mimo trudności dociągnęła. Klasa II dała przykład artystycznego widowiska i pokazała, że „Ptasie radio” da się lubić. Klasa III z dużym wdziękiem i koniecznym rekwizytem zaprezentowała „Rzepkę”. To dopiero były emocje! Zostało już tylko ocenić prace plastyczne ilustrujące prezentowane wiersze, a przygotowane przez chłopców pod fachowym okiem pani Justyny i oddać ćwiczenia wykonywane indywidualnie na podstawie utworów.

Kolejne obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji w naszej szkole już za rok.