Do wakacji zostało:

Bezpośrednią inspiracją dla tegorocznego konkursu „Bohaterowie opowiadań i komiksów”, który odbył się w naszym ośrodku 15 grudnia 2017 r., była jedna z najlepszych pozycji książkowych kończącego się roku, tj. „Biało-czerwony” Dariusza Rosiaka. W ramach przygotowań chłopcy czytali wybrane legendy i opowiadania Sat-Okha (wł. Stanisława Supłatowicza), trochę zapomnianego autora literatury odnoszącej się do tradycji pierwotnych mieszkańców Ameryki, oraz jedną z najnowszych amerykańskich opowieści graficznych poruszającą problematykę życia współczesnych Indian.

Rywalizacja drużynowa w kilku konkurencjach dostarczyła uczestnikom wiadomości z zakresu historii i teorii literatury oraz odrobinę zabawy i rozrywki. Z zadaniami wszyscy radzili sobie wyśmienicie. Jury przyznało pierwsze miejsce klasie II, drugie klasie III, a trzecie przypadło uczniom klasy VII. Drużyny bardzo wnikliwie zapoznały się z materiałem literackim i zgodnie współpracowały, więc o poszczególnych lokatach zadecydowały małe różnice punktowe.

Oby ślady stóp trzech tajemniczych wodzów, przemykających tego dnia po korytarzach ośrodka, jak najczęściej prowadziły wszystkich do biblioteki!