Do wakacji zostało:

Wstążki niepodległości to tegoroczna inicjatywa szkół i przedszkoli tworzących warszawski krąg Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. Program został pomyślany jako platforma współpracy i działań artystyczno-społecznych, które przeprowadzano w ośmiu placówkach na terenie Warszawy i Legionowa z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Grupa projektowa z naszego ośrodka na przestrzeni kilku miesięcy przygotowała m.in. pomoce dydaktyczne i scenariusz zajęć edukacyjnych dla przedszkolaków oparty o idee korczakowskie, pracowała z dziećmi w Przedszkolu nr 137 w Warszawie i Przedszkolu nr 7 w Legionowie, stworzyła grę Korczak memory, wzięła udział w plenerze fotograficznym Przestrzeń dla wolności.

7 listopada 2018 r. w siedzibie Korczakianum Pracowni Naukowej Muzeum Warszawy miało miejsce uroczyste podsumowanie działań z udziałem zaproszonych gości, dzieci, młodzieży i opiekunów ze szkół oraz przedszkoli biorących udział w projekcie. Poza prezentacją działań wymienialiśmy doświadczenia i radośnie świętowaliśmy stulecie niepodległości na deskach dawnego Domu Sierot. Tego dnia Igor, Jakub, Karol i Maciek z grupy III oraz Sebastian z grupy I wspaniale wywiązali się z odpowiedzialnej roli współorganizatorów i koordynatorów spotkania.

Serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie!