Strongman 2022

22 czerwca odbył się już VII Turniej Siłaczy Strongman organizowany przez nasz ośrodek. Zawody rozpoczęliśmy wyjątkowo wcześnie, zawodnicy przyjechali już po godzinie ósmej rano. Jako pierwsza na wadze stanęła trzyosobowa drużyna z MOW w Gostchorzy, do której jeszcze wrócimy w dalszej części relacji. W tym czasie organizatorzy krzątali się jeszcze po ośrodkowym parkingu, gdzie po raz kolejny został rozegrany nasz turniej. Zabawa w „ciężary” na świeżym powietrzu to lepsze dotlenienie organizmu oraz gwarancja większej przestrzeni. Poza uczestnikami zawodom bacznie przyglądali się okoliczni mieszkańcy, którym czas umilała energetyczna muzyka serwowana nam przez Pana Piotra Miśkiewicza – opiekuna samorządu uczniowskiego. Do dyspozycji zawodników przez cały turniej dostępny był bufet ze zdrową żywnością.
Wracając do samych zawodów, warto podkreślić, że stały na bardzo wysokim poziomie. Na „Dolną” zjechała się czołówka siłaczy z ostatnich Mistrzostw Polski MOW w wyciskaniu sztangi leżąc rozgrywanych w Siedlcach. O zwycięstwie zadecydowały dosłownie gramy, turniej wygrał przedstawiciel wspomnianego już na początku MOW w Gostchorzy, który wyprzedził zawodnika z MOW Wojnów. Obaj otrzymali w czterech konkurencjach (wyciskanie leżąc, podciąganie na drążku nachwytem, pompki, ergometr) po 10 punktów, Adrian K. był lżejszy o 500 gramów i to on wygrał w klasyfikacji indywidulanej.
W klasyfikacji drużynowej również bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci MOW Gostchorz, na drugim miejscu MOW Wojnów, a na trzecie miejsce na podium, wyprzedzając gospodarzy, rzutem na taśmę wślizgnęli się debiutujący w naszych zawodach siłacze z ZP Gołotczyzna.
Wielkie podziękowania w tym roku kierujemy do wszystkich uczestników, którzy zmobilizowali się i przyjechali do nas praktycznie z ostatnim dzwonkiem końca roku szkolnego.
Zawodnicy oprócz wielkiej satysfakcji z udziału w zawodach otrzymali również atrakcyjne nagrody ufundowane przez Dyrektora MOW nr 4.
Łącznie w turnieju wzięło udział 18 zawodników reprezentujących 6 placówek resocjalizacyjnych z Warszawy i okolic.