Turniej „Dolna Summer CUP – powitanie lata” za nami!

30 maja 2022 r. odbył się kolejny już turniej piłki nożnej organizowany przez nasz ośrodek. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Dzielnicy Mokotów dla m.st. Warszawy Pan Rafał Miastowski. W organizację zaangażowany był również Akademicki Związek Sportowy pod przewodnictwem Pana Leszka Rozszczenko. Imprezę koordynował pomysłodawca turnieju – wychowawca naszego ośrodka Pan Sebastian Olejniczak, który zapomniał o jednej ważnej rzeczy, a mianowicie zamówieniu pięknej pogody. Tym sposobem przyszło nam rywalizować w strugach intensywnego majowego deszczu .
Zawody „Dolna Cup” odbywają się na obiektach Centrum Futbolu Warszawianka, do dyspozycji uczestników są dwa boiska. Turniej rozgrywany jest w dwóch pięciozespołowych grupach, w których rywalizacja toczy się w systemie „każdy z każdym”. Najlepsze dwie drużyny z każdej z grup automatycznie wchodzą do półfinałów, grając ze sobą o najwyższe lokaty, pozostałe zespoły grają o miejsca 5-10.
„Angielska” pogoda nie przeszkodziła w stawieniu się w komplecie dziesięciu drużynom, które zapisały się i potwierdziły uczestnictwo. Zespoły przybyły do nas nie tylko z Warszawy, ale również z całego Mazowsza. Po raz pierwszy w rozgrywkach wzięła udział reprezentacja MOW Borowie, która jak się ostatecznie okazało wygrała cały turniej. Rozegrano 27 emocjonujących spotkań, w których strzelono kilkadziesiąt bramek. Warto nadmienić, że korona „króla strzelców” powędrowała do reprezentanta naszej placówki Piotra L., który zdobył 7 bramek. Najlepszym zawodnikiem został wychowanek MOW Borowie. Tytuł najlepszego bramkarza trafił do golkipera MOS Radość. Organizatorzy przyznali również nagrodę fair play zespołowi MOW Barska. Łącznie w turnieju wystąpiło blisko 100 zawodników. A o to najlepsza trójka: 1. miejsce wspomniane MOW Borowie, 2. miejsce MOW Gostchorz, 3. miejsce MOW Wojnów. Szczegółowa klasyfikacja i wyniki wszystkich meczów w tym miejscu
Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały puchary i dyplomy oraz nowe piłki. Najlepsze zespoły – trofea, medale i sprzęt sportowy. Do wyróżnionych indywidualnie powędrowały dedykowane statuetki. Zgodnie z turniejową tradycją na wszystkich uczestników czekały grillowane przysmaki. Nikt z Warszawy nie wyjechał głodny ani smutny, no, może trochę mokry, ale na pewno zadowolony.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom i ich opiekunom za stworzenie wspaniałego piłkarskiego święta w duchu sportowej rywalizacji. Wychowawcom – Panu Bartkowi i Panu Łukaszowi – za pomoc przy organizacji zawodów.
Wszystkich zapraszamy na kolejną edycję turnieju, która odbędzie się w grudniu! Do zobaczenia.

Ze sportowym pozdrowieniem
MOW Dolna